м. Запоріжжя
м. Запоріжжя
Про послуги Методика відбору зразків

Більше інформації про послугу

 • Аналіз ґрунту
 • Аналіз торфу
 • Аналіз добрив
 • Аналіз води
 • Ентофітопатологічний аналіз
 • Рекомендації

Показник

Карбонати та гідрокарбонати
Вміст хлору (Cl)
Вміст сульфатів (SO4-)
Вміст кальцію (Ca)
Вміст магнію (Mg)
Вміст натрію (Na)
Вміст калію (K)
Вміст амонію (NH4+)
Вміст нітратів (NO3-)
Вміст фосфатів (P2O5)

Опис показника

Карбонати (містять СО32-) та гідрокарбонати (містять НСО3) у воді визначають її твердість (жорсткість).

Твердість води відіграє важливу для рослин і ґрунту і впливає на їх  взаємодію з агрохімікатами. Високий вміст карбонатів та гідрокарбонатів у воді може бути причиною випадання в осад розчинених у ній добрив чи засобів захисту. Така вода потребує попередньої підготовки перед використанням.

Аналіз виконується згідно ДСТУ 7943:2015.

Вміст хлору (Cl) у поливній воді визначає можливість її застосування під певну культуру та використання для приготування розчинів агрохімікатів.

За різними класифікаціями і нормами гранично допустима концентрація хлору становить 250-600 мг/л.

Аналіз виконується згідно ДСТУ 7908:2015.

Сульфати (містять аніон SO42-) є одним із основних забруднювачів поверхневих вод, що часто використовуються у якості джерела води для зрошення, а також можуть потрапляти у ґрунтові води при вимиванні з добрив чи інших агрохімікатів.

Небезпека від високого вмісту сульфатів полягає у їх токсичній дії на рослину як безпосередньо, так і опосередковано, викликаючи засолення ґрунту при тривалому застосування такої води.

Аналіз виконується згідно ДСТУ 7909:2015.

Вміст кальцію (Са2+) у поливній воді впливає на твердість води. Надмірна кількість солей кальцію може викликати пошкодження систем зрошення, зокрема, відкладатися на форсунках дощувальних машин чи інших поливних установок. Використання такої води для приготування розчинів добрив, зокрема сульфатних, може бути причиною утворення сульфату кальцію та впливати на рівень рН грунту.

Разом з тим, за співвідношенням у воді катіонів кальцію, магнію, натрію та калію є можливість передбачити їх вплив на ґрунт, а відтак і на рослину.

Аналіз виконується згідно ДСТУ 7945:2015.

Вміст магнію (Mg2+), як і кальцію, впливає на твердість води.

Підвищений вміст кальцію та магнію зменшує шкодочинний вплив натрію, однак занадто високий вміст цього елементу (понад 50 % від суми кальцію і магнію) може викликати магнієве осолонцювання та проявляти токсичний вплив на рослини. Високий вміст катіонів Mg2+ підсилює адсорбцію натрію ґрунтом з поливної води і шкідливу дію натрію на ґрунти.

Аналіз виконується згідно ДСТУ 7945:2015.

При високому вмісті натрію (Na+) в поливній воді відбувається витіснення кальцію і магнію з ґрунтового колоїдного вбирного комплексу і збільшення в ньому вмісту натрію. При тривалому застосуванні такої води може виникнути осолонцювання ґрунтів.

Аналіз виконується згідно ДСТУ 7944:2015.

Вміст калію+) у зрошувальній воді зазвичай незначний, а потрапляння його в ґрунт підвищує рівень забезпеченочті останнього цим елементом. Однак занадто висикий вміст калію разом з катіонами натрію по відношенню до загальної суми ктіонів можуть нести загрозу осолонцювання ґрунтів.

Аналіз виконується згідно ДСТУ 7944:2015.

Вміст амонійних форм азоту (NH4+) у поливній воді зазвичай дуже низький і не входить до агрономічних критеріїв оцінки якості води. Однак азот є важливим елементом живлення рослин, тому визначення його вмісту у поживному середовищі при вирощуванні рослин на гідропоніці дає можливість встановити та корегувати норми внесення азотних добрив.

Аналіз виконується згідно ДСТУ ISO 6778:2003.

Вміст нітратних форм азоту (NО3) у поливній воді зазвичай дуже низький і не входить до агрономічних критеріїв оцінки якості води. Однак азот є важливим елементом живлення рослин, тому визначення його вмісту у поживному середовищі при вирощуванні рослин на гідропоніці дає можливість встановити та корегувати норми внесення азотних добрив.

Аналіз виконується згідно ДСТУ 4078-2001.

Вміст фосфатів у поливній воді зазвичай дуже низький і не входить до агрономічних критеріїв оцінки якості води. Однак фосфор є важливим елементом живлення рослин, тому визначення його вмісту у поживному середовищі при вирощуванні рослин на гідропоніці дає можливість встановити та корегувати норми внесення фосфорних добрив.

Аналіз виконується згідно ДСТУ ISO 6878:2008

Часті запитання

 • Скільки часу потребує аналіз?

  Аналіз води займає 3-10 днів.

  Детальну інформацію про відбір зразків можна подивитись тут.

 • Як правильно відбирати зразки?

  Детальну інформацію про відбір зразків можна подивитись тут.

 • В який період року найдоцільніше робити аналіз води?

  Відбір зразків води можна проводити впродовж всього року.
  Не можна відбирати зразки лише після або під час дощу, відлиги та повеней.

  Детальну інформацію про відбір зразків можна подивитись тут.

 • Як відправити зразки?

  Зразки відправляти у м. Запоріжжя на відділення Нової Пошти №46
  (отримувач — “Лабораторія Аркас”).
  тел. +38 (091) 316-64-95.

  Детальну інформацію про відбір зразків можна подивитись тут.